„Historia Kotów” Madeline Swan

11083639_282286745228829_7167541271579917765_nMyślę, że za decyzję o zakupie tej książki odpowiedzialny był ten sam ośrodek w mózgu, który każe mi zatrzymywać na widok absolutnie każdego kota i wołać „kici-kici”. Troszeczkę walczyłam sama ze sobą bo do wypłaty daleko, ale koniec końców przekonał mnie obszerny fragment książki na stronie Wydawnictwa Znak oraz promocyjna cena.
„Historia Kotów” to w sumie niedługa lektura (tak naprawdę 263 strony zadrukowane duża czcionką, resztę zajmuje lista słynnych miłośników kotów
i zdecydowanie krótsza wyliczanka ich wrogów oraz index i bibliografia). Tak jak zapowiada notka na okładce książka Madeline Swan jest przede wszystkim zbiorem „ciekawostek i zaskakujących epizodów” i jako taki miejscami bywa lekko chaotyczny i skrótowy, mimo to czyta się błyskawicznie i z przyjemnością. Zdecydowanie „Historia Kotów” to lektura z rodzaju tych, którymi ma się ochotę dzielić i zadręczać znajomych co bardziej interesującymi fragmentami. No bo czy wiedzieliście, że w starożytnym Egipcie koty otoczone religijną czcią jednak wcale nie miały łatwego życia, w XIX wieku popularnym zawodem był sprzedawca mięsa dla kotów, a Grumpy Cat to nie pierwszy kot-celebryta w historii? Dlaczego w języku angielskim odpowiednikiem powiedzenia „leje jak z cebra” jest dosłownie „pada psami i kotami”?
Polecam nie tylko wielbicielom kotów. Na pewno znajdziecie coś, co was zaskoczy.

Tytuł oryginalny: „The curious history of cats”
Przekład: MiłoszWojtyna i Marta Aleksandrowicz-Wojtyna
Projekt okładki: Zuzanna Czwartos
Rok wydania: 2015
ISBN 978-83-240-3051-4
Oprawa twarda
320 stron

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s